Muzeja pastāvīgā ekspozīcija "Pietura Ogre"

Divu meiteņu stāstījums par muzeju kā ģimenēm draudzīgu izziņas un atpūtas vietu, ielūkojoties mūsdienīgajā un interaktīvajā pastāvīgajā ekspozīcijā, kā arī iepazīstoties ar muzeja izstāžu zāli

Zanes Lūses gleznu izstāde "STĀSTI AR LAIMĪGĀM BEIGĀM"

Šī ir mākslinieces 10. personālizstāde, līdz šim lielākā, un vairums gleznu tapušas pēdējo četru mēnešu laikā, kas šo izstādi vērš jo īpašāku.

Mākslinieces gleznām, kuru nosaukumi arī ir kā asprātīga vēstījuma atslēga, raksturīgi kariķēti cilvēki, stilizētas ainavas, dzīvnieku tēli, ironisks vēstījums un īpaša tēlainība. Tas raisa asociācijas ar Alisi un nokļūšanu Brīnumzemē, kur reizēm dzīvais šķiet tik nedzīvs un nedzīvais tik dzīvs, kur dzīvnieki mēdz būt kā cilvēki, savukārt cilvēki kā dzīvnieki. Taču atšķirībā no pasakas par Alisi tas nav izdomāts stāsts. Tā ir pasaule, kurā mēs dzīvojam, elpojam, domājam un izvēlamies gluži kā mākslinieces atainotie ežuki vai nu sadoties rokās, vai izvērst adatas aizsardzībai vai uzbrukumam.
Zane Lūse pārdomās par izstādi dalījās LTV1 kultūras ziņās


Zane Lūse video

Izstāde "MŪZIKAS SKAŅAS OGRĒ"

No 23. oktobra līdz 29. novembrim Ogres Vēstures un mākslas muzejā bija aplūkojama interesanta un muzikāla izstāde “Mūzikas skaņas Ogrē”.

Tā veidota par godu Ogres Mūzikas skolas 60. jubilejai. Skolas direkors Atvars Lakstīgala norāda, ka izstādē apskatāmi instumenti, kuru spēli var apgūt muzikas skolā un jauniešiem jo īpaši interesanti redzēt, kāda ir instrumentu attīstība daudzu gadu laikā. Izstādē bija iespēja aplūkot arī mūzikas skolas absolventa Vaira Nartiša (Vairis Nartiss) pasaulē lielāko subkontrabastrompeti.

Mūzikai Ogrē jau izsenis ir bijusi ļoti būtiska loma. Jau pirms Ogres Mūzikas skolas dibināšanas 1960. gadā Ogrē norisinājās vairāki zīmīgi muzikāli notikumi. Piemēram, Daugavmalas rajona dziesmu svētki, kurus tālajā 1929. gadā ar savu klātbūtni pagodināja pat Valsts prezidents Gustavs Zemgals. Skanīgāka Ogre kļuva 1955. gadā, kad tika dibināts pūtēju orķestris "Horizonts". Tāpēc tikai likumsakarīgi, ka pēc pāris gadiem Ogrē dibināja arī mūzikas skolu, kur apgūt mūzikas izglītības pamatus.
Izstāde tapusi ciešā sadarbībā ar Rakstniecības un mūzikas muzeju. Tajā bija skatāmi arī dažādu laiku unikāli mūzikas instrumenti no šī muzeja krājuma – flauta, arfa, harmonijs, fagots, kornete, vecākais instruments ir nezināma meistara 1774. gadā Rīgā izgatavotais timpāns. Varēja aplūkot arī pazīstamu mūziķu lietotos instrumentus - Jāņa Zicmaņa mežragu, Gunāra Ordelovska trombonu, Jura Kulakova sintezatoru. Katrs no instrumentiem ir ar savu atmiņu stāstu un personību.

Video tapis sadarbībā ar Ogres apriņķa ziņām

Video


Signes Kraukles un Žanetes Žvīgures izstāde "PARALĒLĀS LĪNIJAS"

Videoieskats izstādē "PARALĒLĀS LĪNIJAS" ar abu mākslinieču Signes Kraukles un Žanetes Žvīgures piedalīšanos.
Sižetu veidojuši Dace Siliņa, Artis Supe, Andris Krauja (Ogres apriņķa ziņas)


Izstāde PARALĒLĀS LĪNIJAS


Muzeju naktis Ogres muzejā

Saistībā ar to, ka 2019. gada 16. maijā Latvijā nenotika Muzeju nakts un arī muzejā ieplānotie pasākumi tika atcelti, iedzīvotāju un pilsētas viesu priekam un svētku noskaņojumam pie ēkas ieejas un arī mājaslapā bija sagatavots retrospektīvs videoatskats par muzeju naktīm Ogrē. Videofragmentos Haralda Sīmaņa, Ilzes un Andra Gruntes, Ūdrīša, aktieru apvienības "Regīna", grupas "Zāle", koklētājas Laimas Jansones un DJ Monstas priekšnesumi.


Video